XVII Niedziela zwykła – 25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021

1)  Dzisiaj, w liturgiczne wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów.

2)  Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo eucharystyczne.

3)  W Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;  w czwartek wspomnienie Marty, Marii i Łazarza, przyjaciół Pana; w sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana oraz św. Jana Bosko.

4)  W przyszłą niedzielę gościć będziemy wolontariat misyjny działający w salezjańskiej parafii w Oświęcimiu. Kazania wygłosi ks. Andrzej Policht, a świadectwo wolontariuszka wybierająca się na misje do Etiopii. Przed kościołem zbierane będą ofiary na misje oraz będzie można zakupić świeżo paloną kawę z Etiopii,  z której dochód przeznaczony jest na pomoc misją w tym kraju.

5) W dniu 5 sierpnia br. w Wiślicy Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpocznie się 40. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Na pątniczy szlak wyruszy tradycyjnie następnego dnia, aby przez Pińczów, Dębską Wolę dotrzeć 8 sierpnia do Kielc. W Katedrze Kieleckiej o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza Święta. W kolejne dni pielgrzymi przejdą m.in. przez Piekoszów, Zajączków, Gnieździska, Włoszczowę, Secemin, Koniecpol, Przyrów, Mstów, aby zakończyć pielgrzymowanie na Jasnej Górze, gdzie ostatnim punktem będzie Msza Święta o godz. 12.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu. W pielgrzymce można również uczestniczyć duchowo, do czego serdecznie zapraszamy.

6) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać.

7) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Robert Salwa, Włodzimierz Sajan, Zofia Ściwiarska, Zbigniew Marcinkowski, Zdzisław Lisowski, Marianna Krawczyk i Barbara Wróblewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.