XVIII Niedziela zwykła – 1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021

1)  Dzisiaj gościmy wolontariat misyjny działający w salezjańskiej parafii w Oświęcimiu. Kazania głosi ks. Andrzej Policht SDB. Przed kościołem zbierane są ofiary na misje oraz będzie można zakupić świeżo paloną kawę z Etiopii,  z której dochód przeznaczony jest na pomoc misjom w tym kraju.

2)  Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo eucharystyczne i zmianę tajemnic Żywego Różańca.

3)  W Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Augusta Czartoryskiego – kapłan; w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, kapłana;  w piątek święto Przemienienia Pańskiego.

4)  W nadchodzącym tygodniu przypada: I Czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne. Będziemy się modlić w intencji Liturgicznej Służby, scholii i ich rodzin; I Piątek miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych po uzgodnieniu z kapłanami; I Sobota miesiąca z modlitwą wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 i modlitwę różańcową oraz o godz. 18.00 szczególnie rodziców modlących się za dzieci.

5) W czwartek od Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które zakończy się Mszą Świętą w piątek o godz. 18.00. W przedsionku kościoła jest wyłożona lista. Serdecznie prosimy o zapisywanie się na adorację.

6) Tyle zła dokonuje się przez nadużywanie alkoholu i innych środków odurzających. Zechciejmy rozważyć i podjąć wezwanie do abstynencji, aby dać świadectwo i wesprzeć osoby uzależnione od alkoholu lub innych zniewoleń

7) W dniu 5 sierpnia br. w Wiślicy Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpocznie się 40. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.  Można w pielgrzymce uczestniczyć duchowo. W tyle kościoła są umieszczone foldery, które zawierają podstawowe informacje o tej formie uczestnictwa.

8) Dziękujemy za składane ofiary w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę ofiary na tace będą przeznaczone na remont wieży kościoła.