XIX Niedziela zwykła – 8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła – 08.08.2021

 

1)  Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, dzisiaj o godz. 17.00.

2)  W poniedziałek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;  w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy; w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika; w przyszłą niedziele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

3) W piątek, po Mszy Świętej o godz. 18.00, odbędzie się Procesja Fatimska.

4) Serdecznie prosimy rodziców o zatroszczenie się, aby dzieci pielęgnowały codzienną modlitwę, uczestniczyły w niedziele we Mszy Świętej oraz bezpiecznie przeżywały czas wakacji.

5) Tyle zła dokonuje się przez nadużywanie alkoholu i innych środków odurzających. Zechciejmy rozważyć i podjąć wezwanie do abstynencji, aby dać świadectwo i wesprzeć osoby uzależnione od alkoholu czy innych zniewoleń.

6) Trwa 40. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można w pielgrzymce uczestniczyć również duchowo. W tyle kościoła są umieszczone foldery, które zawierają podstawowe informacje o tej formie uczestnictwa.

7) Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone są na remont wieży kościoła.

8) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Włodzimierz Żmuda, Marcin Durło, Tomasz Benigier, Aleksander Jaworski i Tomasz Drej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.