XXII Niedziela zwykła – 29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela zwykła 29.08.2021

1)  Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W kolejne niedziele: 5 września dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. A i B oraz ze Szkoły Podstawowej im J.Verne’. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 16.00, a 12 września dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. C i D.

2) Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00.

3) We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko; w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczniemy nowennę modlitw przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

4) W I Czwartek miesiąca będziemy się modlić o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjne oraz w intencji Liturgicznej Służby, scholii i ich rodzin. W I Piątek miesiąca będziemy wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za popełnione grzechy. Msza Święta dla dzieci o godz. 16.30. Odwiedziny chorych po uzgodnieniu z kapłanami. W I Sobotę miesiąca będziemy wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi jakimi jest obrażane. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 i modlitwę różańcową oraz o godz. 18.00 szczególnie rodziców modlących się za dzieci.

5) W czwartek od Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe, które zakończy się Mszą Świętą w piątek o godz. 18.00. W przedsionku kościoła jest wyłożona lista. Serdecznie prosimy o zapisywanie się na adorację.

6) 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Prośmy Pana Boga o wszelkie potrzebne łaski dla dzieci i młodzieży oraz dla nauczycieli i pracowników oświaty. Módlmy się również za katechetów, aby ich zaangażowanie przyczyniło się do umocnienia wiary i świadectwa życia chrześcijańskiego uczniów.

7) 14 września br. będziemy obchodzić uroczystości odpustowy Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Kaleta. 11 września jest organizowana Droga Krzyżowa na Święty Krzyż. Zapisy w zakrystii.

8) Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. W nadchodzącym tygodniu zostaną założone nowe okna w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rozpocznie się montaż instalacji odgromowej na północnej wieży kościoła oraz kontynuowane są prace przy gzymsach. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel.

9) W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii: Anna Bieniaszewska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.