XXIII Niedziela zwykła – 5 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII Niedziela zwykła 05.09.2021

1)  Serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Janusza Garbacza SDB nowego duszpasterza. Życzymy zdrowia i obfitości Bożych łask.

2) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. A i B oraz ze Szkoły Podstawowej im J.Verne’ będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. W niedzielę12 września dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. C i D. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 17.00.

3) Zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.00, zmianę Tajemnic Żywego Różańca  i nowennę modlitw przed beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

4) W środę święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

5) W sobotę, 11 września br. jest organizowana Droga Krzyżowa na Święty Krzyż. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 8.00. Przejazd do Nowej Słupi i uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Zapisy w zakrystii.

6) W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 13.00 zapraszamy młodzież z klas ósmych, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie z ks. Karolem.

7) 14 września br. będziemy obchodzić uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Kaleta. Na Mszy Świętej o godz. 8.00 uczestniczyć będą uczniowie wraz z dyrekcjami, nauczycielami i katechetami szkół z terenu naszej parafii; o godz. 11.15 spotkanie z rodzinami powołanych z parafii; na Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie z chorymi i w podeszłym wieku oraz   z parafialnym zespołem Caritasu. Będzie udzielony Sakrament Namoszczenia Chorych; o godz. 17.15 Droga Krzyżowa; na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa z członkami grup parafialnym wraz z kapłanami z dekanatu.

8) W zakrystii są do odebrania deklaracje dla młodzieży z klas siódmych, która chce się przygotować do Sakramentu Bierzmowania i dla dzieci, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Wypełnione i podpisane deklaracje składamy w kancelarii parafialnej do 24 września br.

9) Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Został założone nowe okna w kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Kontynuowane są prace przy gzymsach. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. Dzisiaj przed kościołem zbierane będą ofiary na pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.

10) W minionym tygodniu zmarła z naszej parafii: Anna Cholewińska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.