XXIV Niedziela zwykła – 12 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela zwykła 12.09.2021

1)  Dzisiaj w Warszawie uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Transmisja telewizyjna o godz. 12.00.

2) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 kl. C i D będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3) Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 13.00 spotkanie młodzieży z klas ósmych, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy Świętej spotkanie z ks. Karolem.

4) W poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 procesja fatimska z modlitwą różańcową; we wtorek uroczystości odpustowe Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczystościom będzie przewodniczył Ks. Bp Andrzej Kaleta. Na Mszy Świętej o godz. 8.00 uczestniczyć będą uczniowie wraz z dyrekcjami, nauczycielami i katechetami szkół z terenu naszej parafii; o godz. 11.15 spotkanie z rodzinami powołanych z parafii; na Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie z chorymi i w podeszłym wieku oraz   z parafialnym zespołem Caritasu. Będzie udzielony Sakrament Namoszczenia Chorych; o godz. 17.15 Droga Krzyżowa; na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlitwa z członkami grup parafialnym wraz z kapłanami z dekanatu; w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu przypada 58. rocznica poświęcenia naszej świątyni parafialnej; w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

5) W zakrystii są do odebrania deklaracje dla młodzieży z klas siódmych, która chce się przygotować do Sakramentu Bierzmowania i dla dzieci, które chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej. Wypełnione i podpisane deklaracje składamy w kancelarii parafialnej do 24 września br.

6) Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu i dzisiaj na tacę. Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary złożone na ten cel. W ubiegłą niedzielę zostało zebranych 2131 zł na pomoc dla Afganistanu. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone remont kościoła.

7) W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie Salezjanów  i Salezjanek Współpracowników.  Po spotkaniu o godz. 18.00 przy naszym Oratorium  – ognisko, na które Salezjanie i Salezjanki Współpracownicy zapraszają seniorów i osoby samotne.

8) Sztab 22. Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego ŚWIĘTY KRZYŻ 2021 pod hasłem: „Przez Krzyż do chwały” zaprasza na szlaki wiodące do najstarszego sanktuarium w Polsce w dniu 25 września 2021 r. Msza Święta na zakończenie rajdu będzie sprawowana w Bazylice Świętokrzyskiego Sanktuarium o godz. 14.30.

9) W minionym tygodniu zmarli z naszej parafii: Janina Leszczyńska, Tadeusz Kusal i Stanisław Pietrzyk. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.